poniedziałek, 29 lutego 2016

17. Ujarzmione kociki. Tak, kociki.

Jestem nieelastyczna.
Zaplanowałam sobie pod tym numerem zupełnie inny post. Nie idzie mi w ogóle robienie zdjęć do niego i tak przeciągam w nieskończoność, a tutaj wieje nudą i pustką, zupełnie jak w mojej lodówce ostatnio.
Zamiast od razu zmienić plan, to nie. Sztywno chciałam się go trzymać, nie wiadomo po co.
Dzisiaj więc nieco spontaniczności.

Broszka z kotami w roli głównej

Mimo, że ja i koty nie nadajemy na tych samych falach, to kaboszony z tymi zwierzętami uznałam za bardzo urokliwe i czarujące. Na tyle mnie zaczarowały, że postanowiłam zaadoptować :)

Kociki zostały usidlone w różnych kolorach Toho 11: Trans - Rainbow Amethyst, Inside- Color Black Diamond- White Lined, Opaque - Frosted Gray i Trans Rainbow Frosted lt Sapphire. Dodatkowo w ruch poszły pasujące odcienie Toho 15 i sześć alabastrowych Fire Polish.
To dosłownie moje drugie loty w tego typu hafcie koralikowym. Widać małe niteczki, wychodzące z mojego cudownego podkładu. Na zdjęciu makro nic się nie ukryje. Równość lub jej brak oraz pozostałe elementy pracy zostawiam do oceny Wam. Z chęcią przyjmę każdą uwagę.

Tył podszyty skórką naturalną i obszyty jasną nicią, dla kontrastu. Na potrzeby archiwizacyjne też został sfotografowany. Nić nie jest idealnie równiutko, to zdecydowanie nie ten etap.
Najważniejsze, że nabrałam ochoty na więcej :)
Broszka jest dosyć spora. Sam kaboszon ok 2,5cm do tego kilka rzędów koralików i jest co nosić.

Witam serdecznie kolejnych obserwatorów. Fajnie wiedzieć, że zaglądają tu też ktosie, podzielające moją pasję.

p.s. Byłam nieelastyczna. Czas przeszły. Cieszę się na ten dzisiejszy zwierzęcy post :)

4 komentarze:

 1. Broszka jest śliczna i urocza. Bardzo mi się podoba, nie tylko dlatego, że są na niej moje ukochane zwierzęta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie to okrutnie! dzięki :)

   Usuń
 2. Bardzo urocza bransoletka, chociaż nie jestem przekonana do ilości koralikowych rzędów wokół kaboszonu, mam wrażenie, że on pod nimi znika ;) Ale i tak mi się podoba :) Można spytać, skąd wyczarowałaś te śliczne kociki? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, jest trochę racji w tym, że rozpędziłam się z koralikami. Plan na tą broszkę był ciut inny, a że zaczynam dopiero zabawę z tą techniką (to moja druga broszka zrobiona w ten sposób) i tak mi się spodobało w trakcie, że zaczęłam kombinować. Rzędy same dochodziły jeden po drugim :) Kaboszony można dostać w kadoro

   Usuń